http://www.um.lublin.pl/um/index.php?t=200&id=18284

Monika_Buchajska_–_Wróbel

Monika Buchajska – Wróbel

Partner Zarządzający w firmie Inwenta
Sp. z o. o., Wiceprezes Stowarzyszenia Interim Managers (SIM)

Elżbieta_Mądra2

Elżbieta Mądra

Interim Manager

Karolina Niesiobędzka – Rogatko

Karolina Niesiobędzka – Rogatko

Interim Manager

 

Ekspert branży HR, z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu procesów HR zarówno dla firm polskich, jaki i zagranicznych. W swojej dotychczasowej karierze przeprowadziła kilkaset projektów z zakresu rekrutacji executive search na najwyższe szczeble zarządzania oraz oceny pracowniczej metodą assessment/development centre. Była również zaangażowana w realizację licznych programów outplacement dla firm z różnych branż, zarówno w sektorze prywatnym, jak i państwowym. Specjalizuje się w projektach dla rynku Venture Capital. Współzałożycielka firmy doradztwa personalnego Inwenta, gdzie od 2004 roku pełni funkcję Partnera Zarządzającego.Od wielu lat aktywnie działa na rzecz aktywizacji oraz promocji polskiego rynku interim management (zarządzanie czasowe). Pomysłodawczyni, inicjatorka i współzałożycielka polskiego Stowarzyszenia Interim Managers (SIM), którego w latach 2010-2012 była pierwszym Prezesem, obecnie na stanowisku Wiceprezesa. Jako jedna z niewielu na rynku polskim posiada bogate doświadczenie
w rekrutacji i doborze managerów czasowych (interim managerów) do konkretnych projektów.
Doradca w zakresie zarządzania i optymalizacji procesów, licencjonowany trener LMI programu podnoszenia efektywności własnej. Pracuje w obszarach rozwoju kompetencji, zarządzania strategicznego, szkoleń z zarządzania zmianą, poprawy efektywności operacyjnej. Doświadczony Interim Manager, prowadziła liczne projekty restrukturyzacyjne. W procesach doradczych zajmuje się definiowaniem zadań i monitoringu ich wykonania. Przez ponad 15 lat pracowała dla renomowanych producentów sprzętu medycznego (Bayer, Roche) zajmując różne stanowiska w sprzedaży i marketingu. Wprowadziła na rynek renomowaną firmę medyczną Radiometer, budując od podstaw struktury, zespół, strategię sprzedaży. Zna bardzo dobrze specyfikę firm działających w obszarach B2B.Absolwentka Studium Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Studiów Podyplomowych Psychologia Zachowań Rynkowych na Uniwersytecie Warszawskim i licencjonowany trener w programie Leadership Management International. Specjalizuje się w zarządzaniu operacyjnym sprzedażą i w budowaniu efektywności procesów back-office. Posiada 12- letnie doświadczenie zawodowe. Z powodzeniem wdrażała nowe kanały sprzedaży
i reorganizowała procesy wsparcia sprzedaży w branży finansowej.
Jestem certyfikowanym black-beltem Six Sigma.Jako Interim Manager specjalizuje się w projektach związanych ze sprzedażą (wdrażanie nowych kanałów sprzedaży; organizacja wsparcia sprzedaży), a także efektywnością procesów i zespołów; zarządzaniu projektami, wdrażaniu strategii i projektach z zakresu świadomego wsparcia rozwoju kultury organizacyjnej.

Robert_Orłowski2

Robert Orłowski

Praktyk biznesu, Interim Manager – wdrożeniowiec sprzedaży i marketingu

Grzegorz_Sobiecki2

Grzegorz Sobiecki

Interim Manager

Ad van der Rest_IIM
Ad van der Rest

Prezes Institute of Interim Management (IIM), Wielka Brytania

Wywodzi się z badań rynku, prowadził zespoły (marketing, sprzedaż), projekty interdyscyplinarne (krajowe i międzynarodowe) oraz firmy.Zawodowo przeszedł drogę od ankietera, przez kierownika projektów, sekcji, działów, po dyrektora marketingu /członka Zarządu spółki giełdowej (ok. 300 mln zł obrotu) oraz dyrektora zarządzającego. Praktyczne doświadczenie zdobył w firmach różnej wielkości, w usługach (Demoskop, PBS, agencje reklamowe), FMCG (Alima-Gerber, Danone), obszarze produktów prozdrowotnych i farmacji OTC (Herbapol-Lublin) oraz mediach (Puls Biznesu).
Specjalizuje się we wsparciu sprzedaży (w tym CEM), strategii oraz rozwoju produktów, także na poziomie procesów, systemów i projektów między działowych.Działa także jako HR business partner.
Ekspert w przywracaniu ekonomicznej i kulturowej równowagi w przedsiebiorstwach, stąd jego misją jest : „Uzdrawiam wartość firmy”. Wdraża więc projekty w których dba o równowagę na poziomie strategicznym, zarządczym oraz pod względem szczegółów wykonawczych w stronę jednocześnie efektywności operacyjnej oraz efektywności organizacyjnej.Specjalizuje sie w kilku kierunkach: budowania wzrostu firmy wg. metodyki Błekitnego Oceanu, due diligence oraz integracji w procesie M&A. Zajmuje sie obszarem poprawy efektywności  według metodyki Lean Manufacturing, zarządzaniem jakością według metodyki GMP oraz restrukturyzacją.Wspomniane wdrożenia realizuje zawsze na podłożu zarządzania zmianą według wielokrotnie udowodnionej autorskiej metodyki 3Z:  Zespół, Zmierz , Zmierzaj.We wszystkich kierunkach działania wspiera firmy poprzez szyte na miarę warsztaty i szkolenia- jest certyfikowanym Trenerem.Posiada doświadczenie w pracy w organizacjach FMCG, B2B i Farmacji. Swoje umiejętności nabył poprzez 29 lat doświadczenia w pracy na stanowiskach Prezesa, Wiceprezesa, Managera, Interim managera w przedsiębiorstwach w Polsce i za granica. Swobodnie porusza sie w kulturze korporacyjnej lub właścicielskiej. Prowadzi projekty w językach polskim, angielskim i rosyjskim. Członek Zarządu Stowarzyszenia Interim Managers, Sędzia Polish National Sales Award.

Roman_Wendt2

Roman Wendt

Interim Manager, Prezes Stowarzyszenia Interim Managers (SIM)

Małgorzata_Zachorowska2

Małgorzata Zachorowska

Interim Manager

Maciej Maniecki

Maciej Maniecki

Prezes Zarządu Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny

Praktyk skutecznego zarządzania zmiana. Karierę rozpoczynał w firmie specjalizującej się w handlu międzynarodowym. Następnie w randze Prezesa zarządu tworzył od podstaw ogólnopolska firmę usługowa b2b, która stała się liderem w swojej branży. Posiada portfolio 18 zakończonych sukcesem projektów biznesowych, które zrealizował w Polsce i w krajach Europy Centralnej. Największe z nich dotyczyły reorganizacji usługi transportowej operatorów logistycznych tego samego koncernu w trzech krajach Europy Centralnej oraz reorganizacji systemu zarządzania
w cementowni zatrudniającej ponad 800 pracowników. Jeden z etapów kariery obejmował prace
w ogólnopolskiej firmie konsultingowo-wdrożeniowej, w której zajmował się podnoszeniem efektywności produkcji. Wykłada w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Jest jednym z założycieli
i Prezesem Stowarzyszenia Interim Managers (SIM).
Dyrektor Zarządzający w Zachorowska & Partners; posiada ponad 18-letnie doświadczenie w zarządzaniu Działami Personalnymi na poziomie kraju i regionu Europy Centralnej, między innymi w Levi Strauss, PepsiCo Restaurantas, Tesco Europa Centralna, Shell Oil Products Europa, AC Nielsen Europa i Kompania Piwowarska.Od 3 lat prowadzi firmę doradztwa personalnego, w ramach której wykonuje projekty interimowe.Członek Stowarzyszenia Interim Managers SIM. Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektroniki, specjalność Technologia Elektronowa. Wieloletni praktyk biznesu, z bogatym doświadczeniem biznesowym. Od 25 lat związany z branżą IT, współzałożyciel i wieloletni Prezes Zarządu firmy Safo, która w 2007 roku weszła w struktury Asseco Business Solutions. Jako członek zarządu wprowadził Asseco BS na Giełdę Papierów Wartościowych. Od pięciu lat udziałowiec i współzałożyciel spółek strartup’owych, zasiadający w ich zarządach lub pełniący rolę Doradcy Zarządu. Jeden z pomysłodawców i założycieli, a od 4 lat także Prezes Zarządu Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny. W latach 2010 – 2014 Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin ds. współpracy z przedsiębiorcami. Zasiada w Konwencie Politechniki Lubelskiej oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
 Anna Rakowska

dr hab. Anna Rakowska

Profesor UMCS w Lublinie. Kierownik Zakładu Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wydziale Ekonomicznym. Członek Polskiej Akademii Nauk oraz Amerykańskiej Akademii Zarządzania.

 


Tomasz Malecki

Tomasz Małecki

Prezes Zarządu Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego SA oraz Prezes Zarządu Instytutu Badawczo-Rozwojowego
LPNT Sp. z o.o.

Paweł Dudek

Paweł Dudek

Prezes Wars S.A.

Od początku swojej kariery naukowo zajmuje się rozwojem zasobów ludzkich, a w szczególności kompetencji menedżerskich. W tym obszarze posiada także wieloletnie praktyczne. Od 1996 jest Certyfikowanym trenerem (Certyfikat British Institute of Personnel Development). Od ponad 20 lat aktywnie współpracuje z biznesem prowadząc treningi dla kardy kierowniczej. Posiada wieloletnie doświadczenie jako wykładowca studiów MBA (studia MBA w ramach współpracy z University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii , oraz University of Illinois at Urbana-Champaign USA) w obszarze doskonalenia kompetencji. Jest autorką i współautorką ponad 80 publikacji, w tym m.nin,. Autorką publikacji Kompetencje menedżerskie kadry kierowniczej w współczesnych organizacjach (UMCS, 2007) oraz, współautorką Doskonalenie kompetencji menedżerskich (PWN, 2001). Od 10 lat związany zawodowo z pozyskiwaniem i wdrażaniem projektóws z UE, były Dyrektor Oddziału Regionalnego i Członek Rady Nadzorczej Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej – jednej z największych organizacji pozarządowych w Polsce.  Członek Jury konkursów akceleracyjnych, Inicjator projektów innowacyjnych, mentor Startupów oraz animator współpracy lubelskiego sektora B+R.  Menedżer z praktyką w rozwoju biznesu, znany i ceniony „connector”. Wprowadzał na polski rynek m.in. kancelarię prawną Bird&Bird, pracował dla Norwich Union, Sampo oraz Medicover.
Doradzał zarządom spółek z branży telekomunikacyjnej, obronnej oraz usług profesjonalnych. Od lipca 2013 pełni funkcję prezesa zarządu WARS S.A. Aktywnie uczestniczył w rozwoju relacji handlowych między Polską a USA w sektorze MSP.
W latach 2005 – 2013 był pełnomocnikiem zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Programu Warsaw Illinois Executive MBA. Absolwent Leadership Development Program, realizowanego przez Harvard Business School w Bostonie oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 Mariusz Sagan

dr Mariusz Sagan

Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów
Urząd Miasta Lublin

 

 

Mateusz Sagan

Mateusz Sagan
Partner Zarządzający/ Interim Manager on Demand

 

n.z Zarz?d Gaz systemu

dr hab. Jan Chadam
Prezes Zarządu GAZ-SYSTEM SA

 

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania oraz pracownik naukowo-dydaktyczny Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Autor ponad 80 publikacji z zakresu biznesu międzynarodowego, zarządzania przedsiębiorstwem oraz rozwoju miast. Partner Zarządzający/ Interim Manager on Demand
Absolwent University of Central Lancashire w Preston, UK (MBA) w zakresie Zarządzania.
Moje doświadczenie zawodowe to efekt 15-letniej pracy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, podczas której piastowałem wiele odpowiedzialnych stanowisk m.in. prezesa zarządu, dyrektora sprzedaży międzynarodowej, country managera. Szczególnie ważny był dla mnie czas spędzony w koncernie Esselte Leitz. W tej nowoczesnej firmie zarządzanej z portfela inwestycyjnego funduszu J.W. Childs z Bostonu, pracowałem wraz z zespołami nad wieloma procesami zmian i wdrażałem Lean Management oraz Kaizen. Kilka lat spędziłem na Ukrainie i w Rosji, budując i wspierając tamtejsze organizacje grupy Esselte. Wyjątkowo cenne i obfitujące w ciekawe wyzwania okazały się lata pracy w szwajcarskiej grupie Biella Neher Holding AG. Jako Prezes Zarządu polskiego oddziału oraz zarządzający całym regionem Środkowo-Wschodniej Europy, wdrażałem szereg zmian nakierowanych na poprawę wyników, wartości dla udziałowców oraz rozwój rynków w regionie. W obu tych organizacjach zdobyłem praktyczną wiedzę w zakresie:zarządzania wartością firmy z perspektywy funduszu typu PE oraz udziałowców giełdowych,innowacje oraz zarządzanie portfelem marek.
Obecnie jako Interim Manager prowadzę projekty z zakresu wdrażania zmian typu „turnaround”, efektywności zarządzania biznesem oraz rozwoju organizacji w takich branżach jak produkcja budowlana, małe AGD, FMCG, branża meblarska oraz branża papierniczo-biurowa
Specjalizacje:
Zarządzanie Strategiczne, Restrukturyzacja, Zarządzanie Zmianą, Sprzedaż, Ekspansja na rynki zagraniczne, Controlling Finansowy.
 Doktor habilitowany nauk ekonomicznych. W okresie swojej pracy zawodowej pełnił między innymi funkcje Dyrektora Finansowego, Wiceprezesa Zarządu i Prezesa Zarządu Pro Futuro S.A. w Warszawie oraz Członka Zarządu Elzab S.A. w Zabrzu. Był zatrudniony także na stanowiskach Dyrektora Finansowego w Grupie Kapitałowej SIPMA w Lublinie, Prezesa Zarządu SIP-MOT S.A. w Zamościu oraz Dyrektora Departamentu Audytu Wewnętrznego Polkomtel S.A. (operator sieci Plus).
Autor kilkudziesięciu publikacji krajowych i zagranicznych z zakresu finansów i zarządzania oraz wykładowca uczelni wyższych i studiów MBA.
Od lutego 2009 roku Członek Zarządu, a od lipca 2009 roku Prezes Zarządu Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
Cezary Sawulski

Dr n. med. Cezary Sawulski

Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Centrum Medycznego „SANITAS” sp. z o.o.

stanislaw-wojnicki

 dr Stanisław Wojnicki

Interim Manager

Ewa Rytka-small

Ewa Rytka

Interim Manager

Praktykujący chirurg. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalista Chirurgii Ogólnej II stopnia. Doktor nauk medycznych . Absolwent Studiów Podyplomowych z zakresu Zarządzania Ryzykiem w Opiece Zdrowotnej na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Ratownik Górnictwa oraz licencjonowany lekarz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Prowadzi firmę doradczą SW Mentoring działającą w obszarze zarządzania kadrami i organizacją. Jako konsultant i interim manager pomaga w opracowywaniu i wdrażaniu nowych procesów i struktur organizacyjnych, restrukturyzacjach, aspektach kadrowych i zarządczych fuzji i przejęć a także działa jako coach kadry kierowniczej i mentor. Poprzednio przez 20 lat piastował kierownicze funkcje ZZL w Polsce (Procter & Gamble, RJR Tobacco, Citibank Handlowy, grupa Kredyt Banku i Warty) oraz za granicą (Citigroup, National Bank of Kuwait). Był współzałożycielem i pierwszym prezesem Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami (1994-2000). Członek Stowarzyszenia Interim Managerów oraz Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu.

Niezależny Interim Manager, specjalista w zarządzaniu kryzysowym z blisko 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu i doradztwie w Polsce i Europie Środkowej. Prowadziła projekty restrukturyzacji przedsiębiorstw w okresie utraty rentowności i płynności, również obejmując stanowisko dyrektora zarządzającego. Członek Komisji Rewizyjnej i Rady Programowej Stowarzyszenia Interim Managers (SIM).

Od 2008 roku pracuje jako niezależny Interim Manager, aktywnie angażując się w projekty zarządzania czasowego z zakresu restrukturyzacji, budowy strategii oraz zarządzania płynnością w przedsiębiorstwach.

Posiada tytuł magistra ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z kierunku Finanse i Bankowość oraz tytuł MBA programu TRIUM Global Executive MBA prowadzonego przez London School of Economics, HEC oraz NYU Stern Business School.

 

 Beata

Beata Bukowska

Partner Inwenta

 bajda 2

Marcin Bajda

Partner Zarządzający w firmie Inwenta Sp. z o. o., współzałożyciel Stowarzyszenia Interim Managers (SIM), coach ICC oraz coach LMI. Od 1999 roku związana jest z branżą doradztwa personalnego. Swoje doświadczenia w tym obszarze budowała pracując zarówno w firmach polskich i zagranicznych. Dzięki pracy w TMP World Wide miała okazje poznać i zastosować najnowocześniejszą wiedzę i praktykę z zakresu HR. W 2004 roku została współzałożycielem firmy doradztwa personalnego Inwenta, w której pełni rolę Partnera Zarządzającego. Beata posiada praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania oraz z obszaru HR. Przygotowuje i prowadzi projekty diagnozy i oceny potencjału pracowników i kandydatów do pracy metodą Assessment i Development Centre. Angażuje się w projekty ocen pracowniczych, oceny 360°, prowadzi szkolenia i warsztaty metodą coachingową dla kadr kierowniczych. Beata posiada bogate doświadczenia w realizacji projektów rekrutacyjnych dla wielu firm polskich i międzynarodowych. Od 2007 roku realizuje coachingi metodą ICC, a w 2009 roku poznała metodykę pracy LMI. Na co dzień zarządza kilkunastoosobowym zespołem konsultantów.

Od 2004 roku aktywnie działa na rzecz rozwoju polskiego rynku rekrutacyjnego w obszarze interim management.

Jest konsultantem i menedżerem z wieloletnią praktyką zawodową w korporacjach międzynarodowych oraz w firmach z sektora mikro i średnich przedsiębiorstw. Obszary wiedzy eksperckiej: zarządzanie podczas zmian organizacyjnych i przeprowadzanie optymalizacji organizacyjnej, zmiany kulturowe w organizacjach oraz optymalizacja procesów biznesowych, w szczególności związanych ze sprzedażą B2C i B2B. Marcin Bajda w prowadzonych projektach biznesowych stosuje metodologię zarządzania zmianą prof. Edgara Scheina, jest również wydawcą jego książek w Polsce.

Zakres usług doradczych i projektów interim management:
•    zmiany organizacyjne i kulturowe w przedsiębiorstwach;
•    organizacja działu sprzedaży i niezbędnych procesów wewnętrznych w przedsiębiorstwie zapewniających maksymalizację sprzedaży;
•    oferty handlowe, warunki handlowe oraz pozycjonowanie produktów i usług na rynku;
•    strategia wyboru optymalnych kanałów sprzedaży i dotarcia do potencjalnych klientów.