TEMAT PRZEWODNI: Interim management – innowacyjne rozwiązanie dla firmy i menedżera.

 herb honorowy patronat jpg

PROGRAM KONFERENCJI – PLANOWANE PRELEKCJE*

9:00-9:30

Rejestracja. Zapraszamy na poranną kawę i networking.

Konferencję poprowadzi Paweł Dudek – doświadczony menedżer, ostatnio Prezes Wars S.A

BLOK I: Wprowadzenie w świat interim management

9.30 – 9.45 W czym tkwi nowość? Czyli interim management jako odpowiedź
na wyzwania związane z zarządzaniem wiekiem i firmą.
Monika Buchajska- Wróbel, Wiceprezes Stowarzyszenia Interim Managers (SIM)
Podsumowanie i wnioski z projektu „Interim management – nowość w zarządzaniu wiekiem
i firmą”, który rozpoczął się jesienią 2012 skierowanego zarówno do firm, jak i doświadczonych menedżerów. Celem projektu jest promocja rozwiązania IM na polskim rynku pracy jako skutecznego sposobu wdrożenia polityki zarządzania wiekiem w firmie oraz sposobu na karierę dla doświadczonych pracowników 50+.
9.45 – 10.00 Czy polski rynek widzi Interim Managerów wyłącznie w roli managerów do zadań specjalnych? Interim management w Polsce.

 

Robert Orłowski, Interim Manager, Członek SIMW latach 2012–2013 Stowarzyszenie Interim Managers przeprowadziło badanie, którego celem była odpowiedź na pytanie czy w Polsce jest miejsce na projekty interim management
i zatrudnianie doświadczonych managerów czasowych. Kluczowym powodem zatrudniania managerów czasowych jest przyciągniecie dodatkowych kompetencji, których potrzebuje firma na czas projektu oraz restrukturyzacja i zarządzanie zmianą. Czy polski rynek widzi interim managerów wyłącznie w roli managerów do zadań specjalnych? Jakie branże korzystają z ich wiedzy i doświadczenia? W wystąpieniu zaprezentowane zostaną najważniejsze wyniki badań zrealizowanych w projekcie ”Interim management – nowość w zarządzaniu wiekiem i firmą”.

10.00 – 10.40

Trendy i kierunki rozwoju Interim management na dojrzałych rynkach.

 

David Taylor, Interim Manager, przedstawiciel Institute of Interim Management w Wielkiej Brytanii

Praca w formule interim management jest rozwiązaniem znanym i często wykorzystywanym w krajach takich jakich jak Holandia, Wielka Brytania czy Niemcy. Założeń interim managementu nie trzeba też tłumaczyć managerom w krajach Europy zachodniej. Jak wygląda rozwinięty rynek usług IM? Kto i dlaczego decyduje się na wybór takiej drogi zawodowej? Do jakich zadań zapraszani są w Europie interim managerowie? W jakich sektorach i branżach najczęściej korzysta się z IM? Zapraszamy Państwa do udziału w prelekcji, której celem będzie zaprezentowanie mechanizmów działania rozwiniętego rynku usług IM oraz elementów, które wpłynęły na jego rozwój.

10.40 – 11.00

Właściwy dobór Interim Managera warunkiem sukcesu projektu.

Agnieszka Pogorzelska, Starszy Konsultant, Inwenta Sp. z o.o.

 

Na podstawie wyników badań oraz doświadczeń postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak i dlaczego Interim Manager odnosi sukces. Prelekcja będzie oparta o wyniki badań profili behawioralnych PI® Interim Managerów oraz wnioski z projektów testujących.

11.00 – 11.20 Przerwa kawowa

BLOK II: Interim management w praktyce – case study

11.20 – 11.40

Jak z pracy etatowej przestawić się na pracę projektową – metodyka i narzędzia IM.

Urszula Dziewit – Interim manager, Członek SIM

Praca na etat to ciągle dominujący sposób zatrudnienia. Tymczasem zmieniający się trend wskazuje, że nadchodzące dekady należeć będą do rynku pracy projektowej. To rewolucyjna zmiana, którą należy starannie przygotować. Stowarzyszenie Interim Managers (SIM) wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na nowoczesne rozwiązania w zakresie implementacji pracy projektowej zarówno z punktu widzenia organizacji, jak i indywidualnego podejścia do oferty rozwoju ścieżki kariery dla managera. Wypracowany w ramach projektu zestaw gotowych do natychmiastowego użycia narzędzi z metodyką w formie podręcznika stanowi kamień milowy w rozwoju pracy projektowej na polskim rynku pracy.

11.40 – 12.40

Relacja z projektów testujących w organizacjach.

Metodyka oraz narzędzia IM wypracowane w projekcie „Interim management – nowość w zarządzaniu wiekiem i firmą” zostały przetestowane na „żywym organizmie” – w firmach działających na rynku polskim. Jakie projekty zostały zrealizowane? Jakie produkty i efekty zostały w nich wypracowane? Jakie wnioski płyną po ich zakończeniu? Swoimi doświadczeniami podzielą się uczestnicy testów: Klienci (firmy testujące rozwiązanie IM), Interim Managerowie (realizujący konkretne projekty), Shadow Managerowie (Senior Interim Managerowie nadzorujący projekty).

  • Interim management jako efektywne wsparcie w rozwoju mikro firmy Apexnet, Urszula Dziewit Interim Manager;
  • Opracowanie wdrożenia systemu ipb24 na rynku medycznym i farmaceutycznym – Robert Orłowski – Shadow Interim Manager
12.40 – 13.20 Lunch

BLOK III: Debaty o polskim interim managemencie

13.20 – 14.10 Panel dyskusyjny:
Sposób na oderwanie się od peletonu – interim management jako skuteczne narzędzie budowania przewagi konkurencyjnej firmy
Moderatorzy:Prof. nadzw. dr hab. Bogusław Plawgo, Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr oraz Robert Orłowski, Interim Manager

 

Uczestnicy:Adam Byglewski, Prezes ADAMPOL S.A.;
Mariusz Maziarz, Dyrektor Markeringu METAL-FACH Sp. z o.o.;
Daniel Górski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego;
Mirosław Leśniewski, Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku;
Monika Buchajska – Wróbel, Partner Inwenta, Wiceprezes SIM;
Robert Loranc, Interim Manager, Członek SIM.

14.10 – 15.10

Najciekawsze case study projektów interimowych

Interim management jako rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Robert Loranc, Interim Manager.

15.10-15.15 Zakończenie konferencji